Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Takometre Nedir?

 

Takometre, sürücülerin, trafik denetimlerinde ayrıntılı olarak kontrol edilebilmeleri için, aracın hızını, aracın kullanım sürelerini, sürücünün dinlenme süreleri gibi bilgileri, aracı kullanan sürücünün kimlik bilgileriyle birlikte hafızasında saklayan, istenildiğinde takometre göstergesinden ya da mini yazıcısından, rapor veya grafik olarak çıktı vererek, kullanıcısını bilgilendiren bir cihazdır. Özellikle uzun yol giden şoförlerin can güvenliği için önemli bir cihazdır. Takometre, sürat veya katledilen mesafe gibi bilgileri kaydetmek üzere başta otobüsler ve kamyonlar olmak üzere bazı taşıtlara monte edilen cihaz.

Takometre Ne İşe Yarar ?

Takometre, özellikle nakliye şoförlerinin yasalarca müsaade edilen sürüş sürelerini ve süratleri geçmemesini sağlayarak trafikte can ve mal güvenliğini artırmasının yanı sıra, şirketlerin şoförlerinin faaliyetlerini daha rahat izlemesine yardımcı olur.

Takometre şoförün faaliyetlerini seçilen modlardan birine uygun olacak şekilde kaydeder. Taşıt harekete geçtiğinde “sürüş modu” otomatikman devreye girer. Pek çok ülkede uzun yol şoförlerinin takometre kullanma zorunluluğu vardır ve takometre verilerine müdahale etmek kanunen suçtur.

Yeni eklenen ilanlar