Sürüş Modları Nedir?

COMFORT

Araç çalıştırıldığında normalde Comfort modundadır ve Başlat/Durdur işlevi etkindir. Bu ayarlar aracın konforlu bir his vermesi, direksiyonun hafif olması, amortisörün yumuşak olması ve karoseri hareketlerinin akıcı olması anlamına gelir. Bu sürüş modu, karbondioksit emisyonları için sertifikasyon modudur.

ECO

Eco modu ile aracı daha enerji tasarruflu ve çevre dostu sürüş için uyarlayın. Sürüş modu örneğin Başlat/Durdur işlevinin etkinleşmesi, rüzgar direncini azaltmak için zeminden yüksekliğin düşürülmesi ve belirli klima ayarlarının çıkışının azaltılması anlamına gelir. Sürücü gösterge ekranında yakıt tasarruflu sürüşü kolaylaştıran bir Eco göstergesi bulunur.

OFF ROAD

Zor arazilerde ve bozuk yollarda sürerken aracın çekişini maksimum düzeye çıkarın. Sürüş modu, yüksek zeminden yükseklik sağlar, direksiyon hafiftir, dört tekerlekten çekiş ve yokuş iniş kontrolü (Hill Descent Control) özelliği ile düşük hız kontrolü işlevi etkinleşmiştir. Başlat/Durdur işlevi devre dışı bırakılır. Sürüş modu sadece düşük hızlarda etkinleşir ve hızölçer, hız sınırlayıcısı alanını gösterir. Bu hız aşılırsa Off Road modu askıya alınır ve başka bir sürüş modu etkinleşir. Sürücü gösterge ekranı bir pusula ve rakım ölçerle desteklenir.

DYNAMIC

Dynamic modu, daha aktif sürüş için aracın daha sportif bir his vermesini sağlar. Direksiyon tepkisi daha hızlıdır, amortisman daha serttir ve düşük zeminden yükseklik, viraj alma sırasında kaymayı azaltmak için karoserinin karayolunu takip etmesi anlamına gelir. Başlat/Durdur işlevi kapatılmıştır.

Yeni eklenen ilanlar