Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Subap İticileri Nedir?

Subap iticisi nedir?

Subap iticileri egzantrik milindeki gücü supaplara iletir ve bu güç subap gövdesinin açılma hareketinde kullanılır. Subaplar mekanik ve hidrolik olarak ikiye ayrılır. İki tür de motor yağı ile hareket kabiliyeti kazanır. subap iticisi nedir ?

Motor durdurulduğunda subap açık kalacağı bir pozisyon alır ve böylece subap iticilerinin içindeki tüm yağ boşalır. Subap motorun ilk çalışma anından itibaren 5-10 dk kadar bir süre boyunca ses yapabilir. Bunun sebebi henüz soğuk olan motordan iticilere tam dolum sağlanacak şekilde yağın ulaşmamasıdır.

 Subap iticileri neden ses yapar?

Subap iticisi sesini oluşturan farklı nedenler olabilir:

  • Motor yağındaki artık maddelerin birikip iticileri tıkaması
  • Sıcaklığa veya soğukluğa bağlı genleşmeden dolayı sürtünme
  • İticilere henüz yağın ulaşmamış olması (Motor ilk çalıştırıldığında-soğukken normal olan bir durum)

Subap itici arızası

Çoğu zaman aracınızı ilk çalıştırdığınızda duyacağınız itici sesi normal olarak adlandırılır. Ancak motor yağınız yeni ve kaliteli ise, aracı çalıştırdıktan sonra ses uzun süre veya tamamen kesilmiyorsa ya da motorun ısınmasına, yağın incelip iticilere ulaşmasına rağmen ses geliyorsa subap iticileriniz arızalanmış demektir.

 

 

Subap iticisi fiyatı

Subap iticisi fiyatları aracınızın markasına ve subap iticisinin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ekim 2015 itibariyle yaptığımız araştırmaya göre supap iticisi fiyatları 10 TL – 300 TL arası değişmektedir. Güncel fiyatlar için yeniden bakılmasını öneririz.

Dünyaya Türk supapları

Türkiye’de bulunan bir çok supap üreticisinin en büyüğü olan ve Borusan Holding bünyesinde bulunan Supsan’ın 2014’te yaptığı anlaşmayla birlikte Porsche, Aston, Ferrari ve BMW’den sonra Mercedes’in motoru da Türk Subabı ile çalışacak .

Yeni eklenen ilanlar