Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Segmentler Nedir?

Otomobil Segmentleri : Araçları sınıflandırmak için kullanılır. Araçların sınıflandırılmasında otomobillerin boyutları, iç hacimleri, fiyatları, performansları gibi kriterler göz önüne Alınmaktadır.

 

A Segmenti: A sınıfı arabalar en küçük şehir otomobilleri olarak bilinen, yakıt tüketimi bakımından ekonomik, fazla park alanı kaplamayan ve nispeten uygun fiyatlı modellerdir.

 

B Segmenti: B segmenti araçlar ekonomik ve şehir içi kullanıma yönelik olarak tasarlanmış araçlardan oluşmaktadır.  Avrupa otomobil satışlarında C segmenti ile beraber en büyük pazar payına sahip otomobil sınıfıdır. Bu nedenle otomobil markaları, B segmentinde farklı müşteri grupları için model çeşitliliğini ve Pazar paylarını arttırmak için yeni modeller üretmektedir

 

 

 

 

C Segmenti: Ülkemizde B segmentiyle birlikte en çok satılan otomobiller Bu segmentte yer almaktadır. Küçük aile otomobilleri olarak nitelendirilmektedir. Alt orta sınıf olarak da tanımlanırlar.

 

D Segmenti: Bu segment büyük ailelere hitap etmektedir. Üst ve orta sınıf, lüks ve geniş iç hacim sunan araçlardır. Bu sınıfta 1.6 motor hacminden küçük araçlar bulmak zor olduğundan motorlu taşıtlar vergisi yüksektir.

 

E Segmenti: Executive car olarak da adlandırılan üst sınıf otomobillerdir, motor hacimleri genellikle 2.0cc olarak satışa sunulurlar. Bu araçlar genellikle 5.000 mm ve üzeri uzunluğa sahip otomobillerdir. Malzeme kalitesi ve performans özellikleriyle de müşteri beklentilerinin yüksek olduğu otomobil sınıfı olarak değerlendirilebilir.

 

F Segmenti: F segmenti otomobiller Luxury, lüks sınıf otomobillerden oluşmaktadır. F segmentinde yer alan otomobiller yüksek donanım özelliklerine, geniş iç hacme, yüksek seviye işçilik ve malzeme kalitesine olduğu kadar yüksek satış fiyatlarına da sahip lüks otomobillerdir. Premium large olarak da adlandırılan bu sınıf genellikle 4 kapılı sedanlardan oluşur. Bu araçlar 6, 8 yada 12 silindirli motor versiyonları ile performans ve konfor özellikleri yüksek otomobillerdir.

 

S Segmenti: Spor otomobil tanımı oldukça esnek bir kavram olmakla birlikte hızlanma, maksimum sürat ve yol tutuş özellikleri üstün, genellikle 2 kapılı, 2 koltuklu, üstün manevra kabiliyetine sahip, hafif ve yüksek beygir gücüne sahip motor teknolojileri ile tasarlanan otomobiller bu sınıfta yer almaktadır. S segmenti otomobillerde performans ön plandadır ve lüks olmak zorunda değildir.

 

J Segmenti: J segmenti, yeni nesil araçların bulunduğu geniş bir yelpazeyi içerir. SUV ,CUV sınıfı 4 tekerden çekiş sistemi ve gerçek off-road kapasitesine sahip araçlar J segmenti içinde yer alıyor. J segmenti araçların en önemli özelliği off-road kabiliyetlerinin yanında yolda da yüksek konfor sunmalarıdır. Crossover sınıfı, genellikle otomobil platformu üzerine kurulu ve hafif arazi yetenekleri olan araçlardır.

Yeni eklenen ilanlar