Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Rot Balans Nedir?

 

Aracınızda güvenli ve konforlu bir sürüş elde edebilmeniz için aracınızın arka tekerleklerinin ön tekerleklerinin hizasında olması, aynı istikamette ayarlı olması gerekmektedir. Bu gereklilik yavaş seyir esnasında pek hissedilmese de hızın artması ile birlikte sürüş güvenliği açısından hayati önem sergiler. Bunun yanında aracın ağırlığının dört tekerleğe uygun şekilde yayılması da zorunludur.

Her dönen parçanın bir balansı vardır. Özellikle yüksek hızlarda balans ayarı sürüş güvenliği ve konforu açısından son derece büyük öneme sahiptir. Balans ayarı, gramlık kurşun parçalarının lastiklere takılması ve gerekli ölçümlerin yapılması ile tamamlanır.

Yaklaşık 10 gramlık bir kurşun parçanın 90-100 km. hızla giden aracın dönen aksamında 400-450 gramlık bir vuruntu yaptığı dikkate alındığında konfor ve güvenlik açısından ne kadar önemli olacağı görülecektir. Aracımızda 4 tekerlek olduğu göz önüne alınırsa farklı zamanlamalar da, farklı şekilde toplamda 1,6 kilogramlık bir vuruntu oluşması muhtemeldir.

Yeni eklenen ilanlar