Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Rölanti Nedir?

Aracın çalışabileceği minimum devir sayısına rölanti denir.  Rölanti devri ayarsız olur ise motor kendini  stop eder. Rölanti devrinin ayarı yüksek olursa yakıt fazla sarf edilir. Rölanti devri genellikle fabrika tarafından tespit edilir. Minimum yakıt tüketeceği devirler ve kullanıcının ne kadar sarsıntısız kullanacağı devirler belirlenir buna ideal rölanti devri denir. Fabrikalar motorun gücüne, silindir sayına bakarak rölanti devrini ayarlar. Motorun silindir sayısı ne kadar fazla olursa rölanti devri o kadar düşük olacaktır.

rolanti nedir ?Kullanıcının isteği doğrultusunda ustalar tarafından rölanti devri değiştirilebilir, özellikle acemi sürücülerin zorluk çektiği düşük rölanti devirleri yerine biraz daha yüksek rölanti ve ilk kaldırmada stop ettirmemek için rölanti devri yükselttirilebilir.

Rölanti Arızası

 LPG’li araçlarda rölanti arızası diğer araçlara kıyasla daha çoktur. Araç manifoldunun hava alması gaz ve benzinde rölantiyi etkiler.  LPG’li araçlardaki LPG göstergesi eskimiş, deforme olmuş ise rölanti ayarının yapılmamasına neden olur. Genellikle LPG araçlardaki diyafram 50.000 km de değiştirilmelidir. LPG beyninde toplanan yağ ve tortular rölanti devrini bozar.

Yeni eklenen ilanlar