Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Park Asistanı Nedir?

 

Park asistanı 36 km/h’nin altındaki hızlarda otomatik olarak park boşlukları aramaya başlar. Araç 30 km/h’nin altında seyrediyorsa, park asistanı kombine göstergedeki bir “P” sembolü ve bir yön okuyla uygun bir boşluk bulduğunu bildirir. Sistemi kullanmak için otomatik park sistemi etkinleştirilir. Sağ veya sol tarafa park yapacağınızın bilgisi araca bildirilir. bildirilen tarafa göre araç üzerinde bulunan mesafe algılayıcı sensörler devreye girer ve sağ/sol tarafı taramaya başlar.

Aracın girebileceği kadar boş mesafe bulunduğunda sistem bunu bildirir. Bu durumda araç durdurulur. Sistem aracı geri vitese takılması gerektiğini ön konsolda gösterir. Sonrasında ise ivmelenme ve fren kontrolü yapılması gerekir. Yani gaz ve fren kullanımı kullanıcıya aittir. Sistem sadece direksiyon dönme açısını belirler, otomatik olarak manevra yapar. Bu sırada araçta bulunan geri görüş kamerası aktifleşir ve ön konsolda bulunan ekrana aracın arkasındaki görüntü yansıtılır. Bu sistem de park etme işlemini kolaylaştırmaktadır.

Arkadaki araca belirli bir mesafe kaldığında sistem sesli bir şekilde(sinyal sesi ile) uyarır.  Arkadaki araca çarpmamanız için fren yapılması gerekir. Sonrasında ise ileri vitese alınması sistem tarafından bildirilir. İvmelenme yaparak aracın düzgün bir şekilde park etmesi sağlanır ve park tamamlandığında sistem kapanır. Ön konsolda ise park işleminin tamamlandığını gösteren bilgi görülür.

Yeni eklenen ilanlar