Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomatik Vites Nedir?

Araç kullanmak, sürücü kursu dönemlerinden kalma bir meydan okuma diye anımsatılır; kullanılması güç değil biraz yön ver ve gaza bas. Durumu zorlaştıran ise, vites değişikliği ve kavrama. Sürücüler arasında, motoru stop ettiren veya yanlış vites kolunu yanlış vitese takan yoktur.

otomatik vites nedir ?Otomatik Vites Talebi

Bu sebeple, bir çok araç sürücüsü, otomatik vites talep etmekte. İstanbul trafik yoğunluğunun Avrupa’da ikinci sırada olaması otomatik vitese yönelten başlıca nedenlerden biri. Bu durumda araç kullanımı gerçekten sadece yön vermek, gaza ve frene basmaktan ibaret olmuş olacaktır. Otomatik vites uzun yıllardır var, fakat üreticiler bu anlamdaki gerçek patlamayı, son 10 – 20 yıldır trafik yoğunluğu artış gösterdikten sonra, hissetmeye başladılar. Günümüzde 3 farklı otomatik vites bulunmakta; tam otomatik, tiptronik ve yarı otomatik şeklinde.

otomatik şanzıman nedir?Triptonik Şanzıman 

Tiptronik şanzımanlı araçlar; dönme anı sistemi ile donatılmıştır ve aracın hızına ve durumana göre doğru değişkenlik sağlar. Bu durumun sağlamış olduğu avantajlar, kolay anlaşılabilir ve uygun bir otomatik sistem olmasıdır, dezavantajı ise, dönme anının %10’luk kadar bir zaman kaybına uğratmasıdır. Bu sebeple söz konusu, bahsi geçen otomatik şanzıman, spor araçlarda yaptırım sağlayamadı.

Tiptronik şanzımanı, iki ayrı şanzımandan ve 2 vites den oluşan doğrudan kavrama sistemi tarafından, devir alınıyor. İlk şanzıman her hangi bir viteste bulunduğunda, ikinci şanzıman çekiş gücünü kesmeden ve hemen hemen hiç hissettirmeden bir üst vitese geçer.

Loading
Yükleniyor..

Yeni eklenen ilanlar