Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ön Cam Nedir?

Oto camları bir otomobilin en büyük parçaları arasında yer alırken, hem emniyet hem de görünüm açısından özeldir. Oto camları araçlara fitille yapıştırma yoluyla monte edilir. Fitille yapıştırılmış olan ön camlar, karoser ile elastik bir bağlantısı olmasına rağmen, yüksek derecede sağlam ve emniyetlidir.
Camların kenarlarının başka sert yüzeylere çarpması, pul atması denen bir başka yaygın zedelenme çeşidine yol açmakta, pul atmasının yer ve derinliğine bağlı olarak mukavemet kaybı veya estetik hatalar ortaya çıkabilmektedir.
Hafif çarpmaların yanı sıra, camların metal, seramik, hatta plastik yüzeylere sürtünmesi sonucunda cam yüzeylerinde çizikler meydana gelebilir. Araç camları, hafif çarpmalar ve sürtünmeler sonucunda, cam yüzeylerinde oluşan çizik ve kazıntılara rağmen, sabitliğini korumaktadır.

ön cam nedir ?Kaza Sırasında Cam

Kaza esnasında ve taş darbelerinde ön camda hasara maruz kalıyor ve zamanla yürüyen çatlaklar, camın değişimine yol açıyor. Ufak darbeleri zamanında fark ederek, yürüyen çatlakları epoksi reçine sayesinde, önlemek ve cam değişimini ertelemek mümkündür.
Araç tipine göre değişkenlik sergileyen birçok çeşit ön cam bulunmaktadır. Cam renkleri dahi, birçok renk tonuyla sunulmaktadır. Camlardaki duman renginin dışında, farklı mavi, yeşil ve hatta altın yansımalı çeşitler mevcuttur. Birçok ön camın, üst kısımları daha koyu renkte olur ve bu sayede güneş ışığının vermiş olduğu rahatsızlıktan koruma sağlar. Bu durum genellikle mavi ve yeşil tonlarda rastlanan bir durumdur.

Yeni eklenen ilanlar