Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

MPV (Multi Purpose Vehicle) Nedir?

 

Avrupa’da çok fazla tercih ediliyor olsa da Türkiye de pek fazla rağbet görmeyen MPV araçlar İngilizce olarak “Multi Purpose Vehicle” olarak biliniyor. Türkçeye çevrilmiş haliyle “çok amaçlı araç” anlamına gelen MPV araçlar tam da isminden anlaşılacağı gibi gerçekten çok amaçlı bir otomobil.

iç hacminin geniş olması, 7’ye kadar çıkartılabilen koltuk sayısı ile geniş aileler için en ideal seçeneklerden birisi konumunda. Ciddi manada geniş bir iç hacme sahip olan bu araçlar iç tasarımda pek çok fonksiyonel detaya sahip olduğu için işleri kolaylaştıracaktır. Tam bir aile arabası olan MPV segmenti otomobillerin ilk temsilcileri Renault Scenic ve Opel Zafira olmuştu. Eskiden bu iki model haricinde MPV araç bulmak çok mümkün değilken günümüzde artan talep sebebiyle hemen her markanın MPV segmenti araçlarını görebilir hale gelmiş bulunmakta. Eskiden bu araçların çok fazla tercih edilmeyiş sebeplerinin başında ağır olması ve bu yüzden çok fazla yakıt tüketimine sahip olması gösteriliyor.

Fakat gelişen teknolojiyle birlikte dizel motor seçeneği sayesinde yakıt tasarrufu da sağlanabilir hale getirildi. Eğer ki seyahat etmeyi seviyor, kalabalık bir aileye sahip ya da ferah bir iç tasarıma sahip modelleri isteniyorsa en doğru tercih MPV segmenti otomobiller olacaktır. Bu alanda sürücülere tavsiye edilebilicek modeller ise Ford C-Max ve Grand C-Max, S Max, Galaxy olacak.

Yeni eklenen ilanlar