Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Koltuk Isıtma Sistemi Nedir?

Modern araçlarda koltuk ısıtıcısı standart hale gelmiş durumda. Şayet araçlarda koltuk ısıtıcısı bulunmuyorsa bunun sonradan monte edilmesi mümkün. Özellikle kış aylarında, sonradan monte edilen koltuk ısıtıcısı sayesinde, yolcuların daha çabuk ısınması, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Koltuk ısıtıcıları genellikle 12 Volt ile çalıştırılır. Çoğunlukla sonradan monte edilen koltuk ısıtıcıları, doğrudan oto koltuk kılıfları  üzerine gerilir. Lastik kemerler sayesinde, koltukların üzerine gerilen malzemenin kaymaması sağlanmaktadır. Bunun dışında koltuk ısıtıcısının bir kablosu bulunmaktadır ve kablo çakmak haznesi sayesinde 12 Volt ile çalıştırılır.

koltuk ısıtma sistemi nedir ?Koltuk Isıtıcısı

Sabit veya sonradan monte edilen koltuk ısıtıcıların bir diğer özelliği de, size göre ayarlanabilir olmasıdır. Birçok sabit ısıtıcının ısıtma gücü, 5 kademeli özelliğe sahiptir. Bu işlem, çoğunlukla ufak, daire biçiminde olan ve kumanda görevi gören bir bağlantı sayesinde gerçekleştirilir. Bu işlem sonradan monte edilmiş olan bir ısıtıcıda da mümkün. Birçok durumda, koltuk ısıtıcıları aksesuarcılarda bulunmaktadır. Bu anlamda birçok ürün mevcuttur.
Birçok ısıtıcı TÜV-TÜRK tarafından denetlenmekte olup, ürünün kaliteli olması ve dayanaklılığı konusunda kullanıcı için avantaj sağlaması söz konusudur. Dikkat edilmesi gereken konu ise, koltuk ısıtıcısının hatasız bir şekilde, tehlike arz etmeden uygulamasıdır. Koltuk içerisinde bulunan ısıtıcı teller sayesinde, koltuk ısıtıcısı çalışmaktadır. Söz konusu teller, elektrik ile ısıtılır ve bu sayede araç kullanıcısının ısınması sağlanmaktadır.
Koltuk ısıtıcısının fiyatı farklılık gösterebilir. Bu tür alımları internet üzerinden gerçekleştirmek, fiyat avantajları nedeniyle daha karlıdır. Aynı zamanda, internette bulunan fiyatların karşılaştırılması da önerilmektedir.

Yeni eklenen ilanlar