Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kol Desteği Nedir?

Bir çok yeni araç ve daha eski araçlarda, konforlu donanım açısında bulunmaktadır. Bu parça, sürücü tarafında bulunur ve aracın konforunu ciddi anlamda artırmaktadır. Özellikle uzun yola çıkıldığında, hemen her sürücü bu konforu arzulayabilmektedir.
Kol desteği, sağ kolun vitese yakın olmasını, direksiyona destek verebilmesi ve dakikalarca havada kalmamasını sağlamaktadır. Vites değişim durumlarında kol hiç kalkmadan, kol desteği öne doğru hareket ettirilebiliyor. Uzun otoyollarda ise, sık sık vites değişimi gerekmediğinden, kol sabit bir şekilde desteğin üzerinde kalabiliyor.

kol desteği nedir ?Kol destekleri

Özellikle, otobüs, kamyon v.s. gibi araçlarda yer alır. Fakat günümüzde, bir çok modern araçlarda ( daha eski araçlar dahil olmak üzere ), yer almaktadır. Seri şeklinde üretilen ve bu özelliğe sahip olmayan araçlarda ise, sipariş edilerek, ilave ettirme imkanı bulunmaktadır. Fakat ikinci el otomobil alanların bu özelliğin araca uyumu ile ilgili önceden bir araştırma yapılması önerilir.

Bununla ilgili bir çok imkan var: özel üretilmiş kol desteklerinin temin imkanının yanı sıra, uyum sağlayabilecek parçalar da bulmak mümkündür. Bunlar ya vidalanarak yada takılarak, seri üretimdekiler gibi kullanılmaktadır. Şayet bu seçenekler maliyetli bulunursa 2 el veya hurdacıdan da uygun fiyata temin edilebilir. Bu gibi yerlerde, araca uygun parçaların bulunması olasıdır. Günümüzde, söz konusu olan bu özellikten, fırsat alanı büyüdüğünden kaçınmamalı.

Yeni eklenen ilanlar