Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Klima Sistemi Nedir?

Yüksek konforun yanı sıra, klima sistemi de önemli bir özellik teşkil etmekte. Dışarıdaki sıcak havaya rağmen, içerisinin serin olması, zihnin de serin olmasını sağlamaktadır.
Günümüzde klima özelliği, araçların seri üretimine dahil olmuş bulunmakta. İkinci el otomobil pazarlarında, klimasız araçların satışı gittikçe güç hale geliyor. Sunulan özellikler temel bazda birbirlerinden ayırt edilebilir durumda olup, araç satın alınırken, söz konusu özellik farklılıkları, dikkat edilmesi gereken konulara dahil edilmelidir.
Standart bir klima, sadece soğutucu özelliğine sahiptir. Kontrol ise, üfleyiciler tarafından sağlanmaktadır. “Climatronik” ve “otomatik klima“ ısıyı sabitleme özelliği taşır. Bu sebeple, içerideki ısıyı istenilen sıcaklıkta tutma imkanı bulunmaktadır. Bunun avantajı, klimanın kendi kendiliğine kapanıp açılabilmesidir. Bu özellik yakıt sistemini de olumlu etkilemektedir.

araç klima sistemi nedir ?

 

Climatronik

Avantajların bir diğeri ise, “Climatronik” de, kuruluğu veya nemi kendi kendine ayarlayabilmesidir. Geleneksel klimaları, araba istop etmeden 10 dk. önce kapatmalı ki, sistem kuruyabilsin. Meydana gelen ısılardan dolayı, buhardan elde edilen su birikmiş oluyor ve bu su kurumadan yerinde durduğunda, kötü kokulara, hatta mantarlaşmalara yol açabilir. “Climatronik” ‘in özelliği, açılıp kapanması konusunu kendi yönetmesidir. Bu durumda kötü kokuların oluşması neredeyse imkansız. Bu hijyenik unsur sebebiyle, standart klimaların, olumsuz manzaralarla karşılaşmamak adına, kış aylarında da düzenli bir şekilde çalıştırılması gerekiyor. Buna karşılık olarak otomatik klimalar daha pratiktir. Otomatik sistemlerin, sensörler, elektrikli parçaları v.s. gibi, ara sıra sıkıntı yaratıyor olsa dahi, dev bir seri kaliteye sahip oldukları kesindir.
Araç alımındaki tavsiye, tabiiki klima sistemi yönündedir, bu sistemi es geçenler, en geç yaz aylarında yapacağı ilk yolculukta, bu sistemsizlikle ilgili ilk sıkıntılarını yaşıyor olacaktır. Ayrıca klima sistemleri güvenli sürüşün anahtarı olarak gösterilir. İlave konfor olarak da “Climatronic” her zaman düşünülmelidir.

Yeni eklenen ilanlar