Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Klima A/C ( Air Condition ) Nedir?

El ile ayarlanan eski ve manuel sistemlere karşılık, günümüzdeki modern ve yeni araçlarda, elektronik olarak ayarlanabilen klimalar bulunmaktadır. Bu durum sürücü için, özelliklede uzun yolculuklarda, araç içindeki doğru dereceyi ayarlanabilmesi için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda güvenli sürüşün anahtarı olarak gösterilir. Çoğunlukla servislerde, bu anlamda, kişilerin oturdukları noktaları bile derece olarak ayarlamak mümkündür. Bu özellik klima açısından yeni bir gelişim olarak değerlendirilmektedir. Buna ilave olan bir özellik ise, güneş tarafında oturan kişilerin daha fazla serinlemesi ve gölge tarafında oturan kişilerin ise daha az serinlemesi ayarlanabilir durumdadır. Böylelikle, herkes için dayanılabilir bir derecenin ayarlanması mümkün olmuş oluyor.

klimaKlima A/C Nasıl Çalışır?

Bahsi geçen klimaların genel prensibi hep aynıdır: sıcak hava bir buhar makinasına aktarılarak, buharlaşma neticesinde serin hava meydana gelir. Hava genel anlamda bir döngü içerisindedir ve bu sayede hava sürekli olarak soğutulur. Cam şeklindeki maddenin hali, bir kompresör tarafından emilerek, hemen arkasında bulunan kondensatör tarafından, yine sıvı hale getirilmektedir. Akabinde yine buhar makinesine aktarılıp işlem başa dönmüş olur.

Toplu taşımalarda ve uzun yolculuklarda bu özellik fazlasıyla önem taşımaktadır, sebebi ise, sürücünün uzun süreli konsantrasyonunu yitirmemesidir. Otomatik olarak işleyen sistem konforu, sürücüyü rahatlatmanın dışında güven de sağlamış bulunmakta. Bu modern sistem sayesinde, hem serin hava hem de dışarıdaki havanın, mevcut hava kirlerinden, toz ve çeşitli partiküllerden arınmasını sağlamaktadır.

Yeni eklenen ilanlar