Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kar Zinciri Nedir?

Şayet kışın aracın yürümesi ile ilgili her türlü teknik çözüm tükendiyse, bu noktada tek çözüm kar zinciridir. Kar zinciri karlı ve buzlu yollarda araçla ilerlemenizi sağlar. Belli dağlık bölgelerde kar zinciri takmak şart olup bu bilgi tabelalarla aktarılmaktadır.
Kar zincirleri tekerleklere, harekete geçen akslara sabitlenir. Söz konusu montaj, farklı biçimlerde gerçekleştirilebilir. Alışılagelmiş ve uygun zincirler pratik bir halka yardımıyla lastiklere uygulanarak, sabitleme mekanizması sayesinde, gergin hale getirilir. Kar zincirini sürekli kullanmak zorunda olan sürücüler için hazır montajlı seçeneği kullanmak daha avantajlı olur. Bu seçenekte, jantlar üzerine klipsli bir mekanizmanın bulundurulması, özel olan kar zincirlerini bir klips ile sabitler. Burada önemli olan kısım, aracın tüm akslarında bulunan lastiklerin, kıs lastiği olmasıdır. Kar zincirleri, kar lastik görevi göremez. Kar zincirleri aracın kalkış ve yürüyüşünü kolaylaştırır ve ihtiyaç olmadığında hemen uzaklaştırılmalıdırlar. Aşırı hız tekerlekler, zincirler ve sokaklar için zararlıdır.

kar zinciri, lastik zinciri nedir ?Kar Zinciri

Yüksek değerli kar zincirleri bünyelerinde tırnak şekilleri barındırarak, karlı zeminlere daha iyi yapışmasını sağlar. Aynı zamanda zincirlerin çinko ile kaplı olması paslanmayı engeller. Alüminyum jantı olan sürücülerin, uygulayacakları kar zincirlerinin jant koruması olması şarttır. Bu alanda imkansızlıklarla karşılaşılabilir, sebebi, geniş ve kalın jantlara uyum gösteren zincirlerin olmamasıdır. Aynı şekilde yere yakın araçlarında zincir kullanımı kısıtlı, sebebi, çamurluklara sürtüleceğinden. Araç kullanım kitabında tüm detaylar yer almaktadır. Zincirin montajından, sökülmesinden ve kullanımına kadar tüm detaylı bilgiler araç kullanım kitabında yer almaktadır. TÜV-TÜRK’ün şartlarına göre, bu anlamda uygunsuz kullanımın cezası, onaysız ve izinsiz araç kullanım cezası ile eşittir.

Yeni eklenen ilanlar