Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kaporta Nedir?

Kaporta, otomobillerin motor, sürücü, yolcu bölümleri ve diğer aksamlarını kapatan metal örtüdür. Kaporta motor yolcu bölümlerini korumasının yanında motordan ve yürüyen aksamdan gelen sesi azaltan bir özelliğe de sahiptir.

kaporta nedir ?Kaporta

Eski araçlarda, 80’ li ve 90’ lı yıllarda üretilen, kaportalar sac ve/veya çelik destekli sac gibi ağır malzemelerden üretilirdi. O dönemlerdeki tamponlarda kaporta ile aynı malzemeden üretilirdi. Bu tür kaportalar, kaza anında olağanüstü bir koruma sağlarken, aracın gövdesine güçlü bir baskı uygulardı. Bisikletli ve yayalarla gerçekleşen kazalar ise daha vahim yaşanıyordu. Kaporta sert oduğundan, kaza anındaki temas fazlasıyla sert oluyordu. Ayrıca ağır olması nedeniyle aracın hem performansını hemde yakıt tüketimini olumsuz bir şekilde etkiliyordu.

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı otomobil üreticileri hep performans ve yakıt tüketimini iyileştirmek hemde güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırmak için farklı malzemeler kullanmaya başladılar. Bu mazemerin başında alüminyum ve karbon fiber gelmekte.

Yeni eklenen ilanlar