Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Hybrid Nedir?

Hybrid otomobillerin amacı benzin sarfiyatını azaltmaktır. Bunu sağlamak için sıkışık trafikte, düşük hızlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede kısmen 0 emisyon salınımı sağlamaktadır. Elektrik motorunun çalışması için gerekli enerji, benzin motoru çalıştırıldığı zamanlarda ya da frenleme sırasında akülere şarj edilmektedir. Dolayısıyla bu araçların elektriğe bağlanarak şarj edilmesi gibi bir gereksinim yoktur.

Günümüzde kullanılan hibrit motorların neredeyse tamamı  içten yanmalı bir benzin motorunun yanında batarya, elektrik motoru ve bir de jeneratörün sisteme dahil edilmesiyle oluşturulur. Bu teknoloji benzinli motorlara göre %40-50 daha verimlidir. Çünkü hybrid motor teknolojisi  daha akıllı bir sistemdir ve motora beş farklı işleyiş biçimi belirler. Yani araç gerekli güç ve elektrik düzeyine göre kendisine en uygun olan çalışma şeklini belirler. Örnek vermek gerekirse araç bir yokuşta ve araç elektrik motoru ile kalkışı gerçekleştiremeyeceğini anladı. Bu durumda benzin motoru aktif hale geliyor ve hız kazanıyor. Gerekli ivmeyi aldıktan sonra tekrar elektrik motoru devreye giriyor.

Ya da arabada performanslı bir sürüş deneyimi yaşamak isteniyor ve limitleri zorlanıyor işte tamda bu anda araç, elektrik motorunu ,hem  jeneratör hem de bataryayla besler ve çalışır halde olan benzin motoruna ek güç sağlar. Ve tüm bu işlemler için hiçbir şey yapılmasına gerek yok. Her şeyi araba planlıyor ve işleme koyuyor.

Yeni eklenen ilanlar