Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Geri Vites Lambası Nedir?

Geri vites lambaları, aracın ışıklandırma sisteminde, önemli demirbaşlarından biridir. Bu ışıklandırma sistemine, fren lambası, geri vites lambası, geride kalan sinyal lambaları ve sis lambası dahildir. Bazı araçlarda ise, sis lambaları ve geri vites lambaları harici olarak bulunmaktadır. Bunun dışında bir de dörtlü ikaz ışıkları bulunmaktadır.
Bir çok araç için lamba yedekleri bulunmaktadır. Bu lambalar genellikle sarı yerine beyaz camlı üretilir, bunun sebebi ise, spor bir görüntü sağlamak. Lambaların genel izin kapsamında olması gerektiği gibi, aynı zamanda TÜV-TÜRK ün de onayında olması gerekmektedir. Şayet durum bu değilse, araçla ilgili işlem yapılabilmektedir.
Geri vites lambaları aracın güvenliği açısından önemli bir parça oluşturmaktadır. Gece yolculuklarında, aracın sapma ve frenleme durumlarında önemli ölçüde takip eden aracı, bu sayede uyarmaktadır. Bu sebeple, arka lambaların eksiksiz çalışması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, araç lambalarını düzenli bir şekilde kontrol etmek gerekmektedir. Söz konusu olan halojen lambası ise, değişim süreci zahmetsiz ve hızlı gerçekleştiriliyor. Bazı araçlarda ise, lambanın komple sökülmesi gerekebiliyor. Bazı sistemlerde ise, bir kapak sayesinde işlem yapılabiliyor.

geri vites lambası nedir ?Led Farlar

Modern araçlar, LED teknolojisinden faydalanmaktadırlar. Buradaki küçük parçalar, toplandığında bir lamba oluşturmuş oluyor. LED tekniğin faydaları ise, aydınlatması, uzun ömürlü olması ve tasarruflu olmalarıdır. Söz konusu bu teknik, tasarımcılara, aydınlatma ile ilgili geniş bir oyun alanı sunmaktadır. Sektörde sebepsiz olarak tasarımcıların özellikleri konuşulmuyor. Şayet bir hasar oluşursa, aydınlatmanın komple olarak değişmesi şarttır. Aksesuarcıların, üreticilerin tekniğini tam olarak çözemediklerinden dolayı, montajın sonrası yada değişimi, komplike bir hal alıyor. Bunun devamında ise, trafik de bu parçaların azınlık oranına izin veriliyor. Genellikle LED lerin aydınlatmasının zayıf olması sorun yaratıyor.

Yeni eklenen ilanlar