Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Geniş Lastik Nedir?

Araç üretiminde statü simgesini temsil eder ve genelde spor araçlarda tanınır. Konumuz geniş lastik. Spor araçlar yeni üretilmeye başlanıldığında, geniş lastikler sayesinde, zemine sabitlenerek gidişini sürdürebilmesi ve virajlarda kontrol sağlayabilmesi sayesinde prim yapmaya çalışılmıştır. Geniş lastiklerin günümüzde daha fazla görevleri bulunmakta. Örneğin; günümüz araçlarında her zaman daha fazla sağlamlık ve zemin sabitliği zorunlu hale gelmiştir.

geniş lastik nedir ?

 

Geniş Lastik

Dizel, Turbo benzin veya modern dizeller, araç çekişlerin de, muazzam devir anı sağlamak üzere görevlendirilmiştir. Geniş lastiklerinizin yere olan tutuşu sayesinde, lastiklerin boş dönmesi aza indirgenir.

Geniş lastikler, zemine yayvan tutunduğundan, lastiklerin kesişme oranını en az’ a indirger. Bu durum lastiklerin tutuşuyla ilgilidir.
Günümüzde daha çok spor araçlarda tercih edilir. Modifikasyon teması altında işlenir. Bu lastiklerin taban yüzey alanı daha büyük olduğu için sürtünme katsayısı artan araç daha fazla yol tutar. Ayrıca yüksek motorlu araçlar gücünü yere uygularken geniş tabanın avantajını kullanarak daha çabuk ivmeleneceklerdir. Ancak sürtünme fazla olduğu için aracın yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra bu lastiklerin dezavantajlarından birisi ise kaba tabir ile lastiklerin balon yapması olayıdır. Taban alanı geniş olan lastikler daha ince yanak yüzeyine sahiptir. Bu doğrultuda sert bir şekilde çukura düşer veya kaldırıma çarparsanız, lastik jant ile çarpılan yüzey arasında kalıp ezilecek ve balon yapacaktır. Eğer bu çarpma aha şiddetliyse lastik bu noktadan yarılacaktır. Bu tarz lastikler gösteriş mantığı ile satın alındığı için lastik üzerindeki detaylarda önemli. Genelde burada “V” desenli lastikler tercih ediliyor.

Yeni eklenen ilanlar