Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Garaj Aracı Nedir?

Garaj araçlarındaki kasıt, ikinci el araçların, kullanım dışı zamanlarda kapalı garajda durmasıdır. Bunun avantajı, kullanım dışında olup garajda duran araçların, kötü hava şartlarına maruz kalmamalarıdır. Aracın cilası, plastik, sentetik, metaller, krom malzemeler v.b. gibi özellikleri kötü ve iyi hava şartlarında, zarar ve aşınmalara maruz kalmamış oluyor. Özellikle lastik malzemelerinin ömrü kısa olur ve buna da değişken hava durumları sebeptir. Sentetiklerin başlıca sıkıntısı ise güneş ışığıdır. Fleksibilitesini yitirir ve çoğu zaman söz konusu parçalar değiştirilmek zorunda kalınır.

garaj aracı nedir ?Motora faydası

Aracını korumak için portatif garaj yapan bu konuda da oldukça yaratıcı olan bir çok insan var. Bütün bu zahmete boşu boşuna katlanmıyorlar. Motorda biriken yoğun su, büyük sıkıntılara ve motor hasarlarına kadar yol açabilir. Bu durum garaj araçlarının karşılaşmadığı bir durumdur. Hava derecesinin değişim göstermesi etkilemediği gibi, yoğun su oluşumu da mümkün değildir.

Tamamen kapalı garajda park halindeyse eğer araç, sokak lambasının altında park eden bir araçtan çok daha emniyetli demektir. Böylelikle istenmeyen sürprizlerle karşı karşıya kalmamış oluyor insan. Motor alanında meydana gelebilecek elektrik kabloları veya lastik parçalarının, hasar ihtimalide ortadan kalkmış oluyor böylelikle. Bu tür hasarlar satış esnasında fark edilmiyor, fakat ileriki süreçlerde uzun süreli hasar haline dönüşebiliyor.
Garaj aracının farklı bir anlamı ise, araç sigortaları ile bağlantılı. Şayet aracınız için kullandığınız bir garaj var ise ve bunu belgeleyebiliyorsanız, tarafınıza bir indirim sağlanabiliyor. BU durumda garaj aracı sigorta şirketi için daha emniyetli ve daha masrafsız bir durum teşkil ediyor.

Yeni eklenen ilanlar