Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Far Nedir?

Far aracın çok önemli bir parçası olmakla beraber, teknik görevlerinin dışında, aracın tasarımı konusunda büyük rol üstlenmektedir.
Aracın dış kısmında bulunarak, karanlıkta görüş mesafesini, gün ışığında ise görünebilmeyi sağlar. Farlar içerisinde aynı zamanda uzun farlar, park lambaları ve kısa huzmeli ışık da bulunmaktadır. Araç tipine göre sinyal ışıkları da yine farlara entegre şeklinde tasarlanmıştır. Yüksek segmentli araçlarda ise, led farlar, xenon farlar ve çok ekonomik olan gündüz farları bulunmaktadır. Modern jenerasyonunun diğer araçları genellikle kısa huzmeli veya park lambası üzerinden, yada, ayrı bir gündüz farı sistemi üzerinden gerçekleşir. Audi, led farların gücünü iki katına çıkararak geliştirdiği lazer far teknolojisini seri üretime geçirerek far teknolojisini bir üst seviyeye taşıdı.

far nedir?

 

Gündüz Farları

Gündüz farları, aracın genel anlamda dikkat çekmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Farların belirginliği ve tasarımına göre, araç agresif veya klasik bir tarz a bürünebilir. Dolayısıyla, farlar, prestiji önemli ölçüde etkilemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı, seri üretilen farların yüksek ücretler karşısında değiştirilmesi söz konusudur. Sonradan değiştirilen parçalar sayesinde, araç optik açıdan kendini tazelemektedir ve xenon farlar, led farlar gibi tekniklerle, prestij kat be kat arttırılabilir.

far nedir ?Far Teknolojisi

Modern farlar, yayalar sebebiyle, sentetik maddeden oluşmaktadır. Bu malzeme daha kolay deforme olmakla beraber, yayaların, kaza esnasında yaralanmalarını aza indirger. Modern araçlardaki yeni yapılanma sebebiyle, ampul değişimi gün geçtikçe azalmaktadır. Trafik kurallarının açıklamasına göre, ampul değişimi, sürücü tarafından yapılmalıdır, fakat her yerde olduğu gibi teoriler her zaman uygulanamıyor. Söz konusu ampul değişimi tabii ki biraz el becerisi ve bilgi gerektiriyor. Ampul değişiminden sonra aksi yöndeki sürücülerin rahatsız olmaması için, yeniden far yoğunluğu ile ilgili bir ayarlama yapılmalıdır. Farlar aracın güvenliğinin önemli bir parçası olduğundan, yapılan değişiklikler, denetlenmiş ürünlerle mümkündür. Onay alınmadan yapılan değişiklikler, işletim iznini anında devre dışı bırakmaktadır. Göz alıcı far ışıkları, aksi yönden gelen araç sürücülerine rahatsızlık verir ve özellikle yağmurlu havalarda çok büyük tehlike arz eder.

Yeni eklenen ilanlar