Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Elektronik Yükseltici Özellikli Çelik Sürgülü Tavan Nedir?

“Sürgülü Tavan” sözcüğü, tavanı açılabilir araçlar için kullanılmaktadır. Sürgülü Tavanların bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Kurallara göre, elektronik çelik sürgülü tavan, elektronik işletim sistemi, güneş koruyucu ve cam kapaktan oluşmaktadır. Yağmurda sürüş keyfi için cam tavanı tercih etmelisiniz.

sürgü tavan nedir ?ELEKTRONİK YÜKSELTİCİ ÖZELLİKLİ ÇELİK SÜRGÜLÜ VE DİĞER TAVANLAR

Adı geçen tavanlar ( elektronik yükseltici ve katlanabilir ) daha eski araçlarda bulunabilen tavanlardır. Bu tavanların harekete geçirilmesi ise bir düğmeyi kullanarak ve bu düğmenin bir kablo bağlantısı ile mekanizmaya erişmesiyle gerçekleşir.
Şayet, tamamen elektronik bir tavan isteniliyorsa, değeri yüksek olan tavanlarda genellikle iki işletim sistemine ihtiyaç duyulur.
Aşağıdaki sürgülü tavan seçenekleri, teknik yapısıyla ayrılır:
Bu sistem, cam yada saçtan oluşan küçük parçalardan oluşmaktadır.Katlanabilir tavanlar tekstil malzemeden oluşmaktadır ve açılması durumunda, tentenin katlanması anlamına gelir. Tekstil tavanların, kabriyole sistemleri ile karıştırılmamalıdır. Örneğin, sürgülü tavan sistemi, tavanı ve sistemi dahilinde araca entegre edildiğinde, modüler sistemi, oluşturmaktadır. Spoiler tavanlı sistemde, açılır tavan aracın tavanının üzerine doğru açılır. Böylelikle tavanda küçük de olsa bir açıklık meydana gelir. Bunun dışında, üst kısım kaplanır vaziyette iken açılabilir tavanın arka kısım yükseltilerek, güneşi ve yağmuru engeller. Bir değişik sistem ise, açılabilir tavanın, komple tavanın altından sürgülü olup, iç kısımdan elle çekilerek açılan tavandır. Porsche açılır tavan sistemlerine öncülük etmiş ve bu sistemi geliştirmiş bir markadır. Porsche‘nin araçlarında bu sistemi en iyi şekilde görebilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar