Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Egzoz Tesisatı Nedir?

Egzoz tesisatı araçlarda ciddi bir rol üstlenmiştir. Bu sayede motordan gelen bir çok atık gaz aracın alt kısmından dışarıya doğru aktarılır. Buradan da çevreye atılıyor. Egzoz tesisatının, TÜV-Türk‘den kabul görebilmesi için kusursuz işlemeli. Atık gaz denetimi sayesinde ( kısaca AU) gerekli kontroller gerçekleştiriliyor.

egsoz tesisatı nedir ?Egzoz Tesisatı Parçaları

Egzoz tesisatı, katalizör, manifolt, susturucular egzoz contası ve klipsinden gibi bir çok parçadan oluşmaktadır. Arızalı bir egzoz, örneğin deliği var ise, kendini anında çıkartmış olduğu yüksek egzoz sesinden belli eder. Bir çok durumda pas, egzozun en baş düşmanıdır. Pas egzozu kısa sürede parçalayabilir.

abart egzoz, egzoz emisyonEgzoz Bakımı

Egzoz tesisatını oluşturan parçalar birkaç katmanda oluşmaktadır. Bu katmanlar sayesinde egzoz tesisatı, dışı pasla kaplanmış olsa bile hasar yaratmaz ve uzun yıllar dayanıklıdır. Bu sayede TÜV sorun çıkartmaz ve egzoz dayanıklılık kazanmış olur.

Ayarlamalarda çoğunlukla, egzoz yani egzoz tesisatı, spor bir egzoz ile değiştirilir. Söz konusu egzoz özellikle de egzoz borusu, dıştan da tamamen spor bir görünüşe sahip ve ses olarak daha yoğundur. Bunu yaparken önemli olan, kanunun vermiş olduğu standartları aşmamak ve egzoz ile ilgili yaşanabilecek sorunları aza indirgemektir. Egzoz fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Araca egzoz alırken egzoz fiyatı yerine aracın motoruna göre ve çevreye yayacağı egzoz sesi dikkate alınmalı.

Yeni eklenen ilanlar