Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Direksiyon Nedir?

Mantıken direksiyon arabanın en önemli parçalarından biri. Yıllar önce direksiyonlar kalıcı bir değişime uğradı. Bir iki üç veya dört kollu da olsa her tür değişiklik yeni teknolojilerle geliştirilmiştir. Eskiden uygun fiyatlı araçlar 2 kollu direksiyonlarla üretiliyordu, uyarlanan Airbag’ler sayesinde ise günümüzde araç direksiyonları çok kollu üretiliyor.

direksiyon nedir ?Elektrikli Direksiyon Sistemi

Çok işlevli direksiyonlar kornanın dışında bir çok işlem düğmesi bulunmaktadır. Hız kontrol, yol bilgisayarı ve teyp yönlendirmesi gerçekleştirilebiliyor. Yeni nesil bu direksiyonlar elektrik destekli direksiyon adını aldı.

Görüntüyü iyileştirme anlamında bir çok üretici amblemlerini direksiyonun tam ortasına yerleştirmektedir. Direksiyonun çapı, aracın büyüklüğüne göre uyarlanıyor. Spor araçlarda genelde daha küçük çaplı direksiyonlar tercih ediliyor, bunun sebebi ise, daha hızlı yön değiştirme imkanı sunabilsin diye. Büyük araçlarda ise büyük direksiyonlar, yön değişiminde yalpalama yaşamamak adına tercih edilir. Yarış otomobili direksiyonu ise çok daha farklı tasarımlara sahip olabiliyor.

direksiyon nedir ?Deri Direksiyon

Güvenlik konusu ile ilgili, yıllar geçtikçe, direksiyonlarda önemli değişiklikler yapılmıştır. Birkaç yıl öncesine kadar direksiyonlarda sert malzemeler kullanılmış olup, bunun kaymalara ve dolayısıyla tehlikelere yol açması ile, daha yumuşak ve deri kaplı malzemeler tercih sebebi olmuştur. İlave olarak konulan tutma çukurları hakimiyeti ve dolayısıyla güvenliği artırmaktadır. Direksiyonlar rahatlıkla ayarlanarak, sürücü boy ve ebatlarına göre daha rahat bir sürüş konforu sağlamaktadır.

Loading
Yükleniyor..

Yeni eklenen ilanlar