Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Çocuk Motosikleti Nedir?

Özel ve bugüne kadar alışılmışın dışında, çocuklar için motosiklet üretimi yapılmaktadır. Her model, çocukların beklentilerine göre tasarlanıp üretilmektedir. Bu durum tamamen motosiklet yüksekliği ve maksimum hız seviyesi ile alakalıdır. Genel anlamda, 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olduğu söylenebilir.
Bahsi geçen motosiklet, elektronik motorludur ve genelde bir akü ile çalışmaktadır. Az da olsa bir kısmı batarya sayesinde harekete geçirilmektedir. Akülerle ilgili yaşanan en büyük dezavantaj ise dolum süresinin uzun sürmesidir. Bazı ekstrem durumlarda, şarj süresi 15 saat e kadar uzayabilir. Yukarıda bahis edildiği üzere, çocuk motosikletleri oldukça düşük bir hız’ a sahiptir. Yaşanabilecek kazalardaki yaralanmaları önlemek adına sahip oldukları hız 5km/h‘ dır.

çocuk motosikleti nedir ?Çocuk Motosikleti

Gerekli olan güvenlik önlemleri adına, daha küçük çocuklar için 3 tekerli olarak üretilmektedir. Bu durum motosikletin devrilmesini engeller ve çocuk dostu bir araç gereç haline gelir.

Yaşça daha büyük olan çocuklar için 2 tekerlekli olanlar da mevcuttur. Buradaki önemli detay ise, kullanıcı olan genç sürücünün, daha önce bisiklet tecrübesinin olması ve durduğunda, dik bir pozisyonu sağlayabilmesidir. Aynı zamanda, geleneksel bir benzin motoruyla çalışan motosikletlerde var. Burada tarif edilen, daha büyük çocukların kullanabileceği “Cross Minibikes” ‘ dır ki bunlar çocukların, motor sporu ile tanışması ve ilk adımı atmasını sağlamaktadır. Motosikletlerin kullanımındaki en önemli detay ise, koruyucu kıyafetler, kask dahil olmak üzere giyilmesi şarttır. Bunun dışındaki bir şart ise, bu tür motosikletlerin, yetişkin eşliğinde kullanılmasıdır.
Tanınmış çocuk motosikletleri üreticisi Peg-Peregodur. Bu üretici hem üç hem de iki tekerli çocuk motosikletleri üretmektedir. Peg-Perego nun üretimleri genelde vitesli olduğundan, kullanımı daha zevklidir.
XISPA ise, “Cross Minibikes” a yönelik bir üreticidir. Talepler doğrultusunda, bunlar destekleyici yan tekerleklerle de sunulmaktadır.

Yeni eklenen ilanlar