Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

CDW – CD Nedir?

Araçlar CD-Playerlarla donatıldığında, hemen akabinde, CD değiştiriciler devreye girmiş bulundu. Bu donatım müzik severler için oldukça pratik bir sistem haline geldi. Bu sayede, altı ila on iki cd ye kadar, yerleştirilebilme imkanı bulunmaktadır.
Bu sistemin işleyişi basit olup, acemilerin idrak etmesi çok kısa bir süreyle bağlantılıdır. Dolayısıyla CD değiştirici, sonradan ilave edilebilen ve çok tutulan bir sistemdir. Bu sistemin bağlantısı ise, radyo çıkışından, mandallı bir kablo sayesinde gerçekleştiriliyor. Her radyo bu çıkışa sahip olmadığından, uygun radyo aksesuarcıdan temin edilmektedir. Dolayısıyla sonradan ilave edilmesi düşünülen parçaların mevcut parçalarla uyum gösterebilmesi için, uygun parçaların alınması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu anlamda otomobil üreticileri de, hali hazırda, uygun çözümler tutmaktadır. Radyo menüsü kullanılarak, CD’ ler seçilip çalınabilir.

cd nedir ?CD değiştiriciler

Araçtaki navigasyon sistemlerinin tanıtımı itibari ile, CD değiştiricileri de yeni roller almaya başladı. Bir çok otomobil üreticisi, tek bir CD sürücüsü kullanmakta. Böylelikle araç sürücüsü, müzik dinlemek veya doğru yolu bulmak arasında karar vermelidir. Buradaki tek seçenek, gideceğiniz yeri navigasyondan hesaplatıp akabinde müzik dinlemeye devam etmenizdir. Burada önemli olan konu ise, güzergah bilgisine hakim olmak ve yanlışlıkla yoğun trafiğe girmemektir.
Bu komplike durumu aşarak, otomobil üreticileri, navigasyon programı içerisinde, sürücü bulunan CD değiştiriciler sunmaktadır. Bu durumda, hem yolunuzu bulur, hem de müzik keyfinizi çıkartmaya devam edebilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar