Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Geri Görüş Kamerası Nedir?

Elektroniğin gelişimi, otomobil sektöründe en üst düzeyde seyrediyor. Motor veya otobüs sisteminin çalışması gibi karmaşık elektronik alanlar, müşteri tarafında ciddiye alınmamasının yanı sıra, çok faydalı olan elektronik sürüş yardımları bulunmaktadır. Hatta bu teknoloji motosşklet kasklarında kullanılmaya başlandı.  Yayılmış olan manevra yardımının ve tampona konulan, mesafe uyarı sinyalinden sonra, araç arkasında bulunan kamerada yaygınlaşmaya başladı. Manevralı geri gidişlerde, arka kamerası, tampona konulan mesafe uyarıcısından daha fazla güvenlik sağlıyor. Kameraya istinaden, sürücü arkada bulunan engelleri daha net görebiliyor.

arka kamera nedir ?Üç Ana Parçadan Oluşmaktadır

Çeşitli araçlarda arka kamerası, başlangıç opsiyonu olarak müşteriye sunulabiliyor. Geri sürüş kamerası 3 ayrı parçadan oluşmaktadır; arka kısımda bulunan kamera, aracın iç kısmında bulunan ve sürücünün görebildiği, ekran ve sinyal aktarıcısı.

Düşük maliyetlere temin edilebilen, renkli veya siyah beyaz kameralar bulunmaktadır. Bunlar aracın arka kısmını net bir biçimde sürücüye aktarabilme imkanına sahiptir. Bahsi geçen bu ufak modül ler, aracın arka kısmına rahatça monte edilebilmektedir ve aynı zamanda bu alanda tecrübesi olmayan kişiler tarafından, kamera fark edilemez. Bilgi aktarımı ise bir kablo veya verici tarafından sağlanmaktadır. Ekran olarak, hali hazırda üretilmiş olan bir navigasyon cihazı, uyumluluk göstermektedir. Şayet üretici tarafından bu kombinasyon öneriliyorsa, bu ancak fonksiyonel bir çözüm, anlamına gelmektedir. Geri vites’ e geçildiği taktirde veya manuel bir hareketle, navigasyon sistemi, size net bir arka görüntü sağlamaktadır. Arka kısımda bulunan kamera, infrared ışınlarıyla kombine edildiği taktirde, kamera geri vites ışığı olmaksızın siyah beyaz çok net resimler sunmaktadır.

arka kamera çalışmıyorÜreticinin konforlu bir şekilde entegre çözümlerin yanı sıra, sonradan ilave edilebilen çeşitli sistemler sunulmaktadır. Bu tip ilave imkanlar, arka görüş açıları kötü olduğundan, genellikle karavan ve benzer araçlarda uygulanmaktadır. Bu tür araçlarda, geri manevraları ikinci bir kişi olmadan yan aynaların yardımıyla yaptığınızda, güven bakımından zayıf kalır ve aracın dışındaki herhangi bir kişiye veya nesneye zarar verebilirsiniz.

Arka kamera, sonradan ilave edilmek istenildiğinde, sistemler eksiksiz olarak uyum sağlamakta ve iyi fonksiyon sunma kalitesine bağlı olarak temin edilebilmektedir. Alımdan önce alınması gereken bazı kararlar bulunmaktadır: ekran görüntüm siyah beyaz mı yoksa renkli mi olmalı – resim aktarımı kablo ile mi olmalı yoksa, alıcı ile mi olmalı, alıcı ile görüntü almak montaj açısından daha kolaydır. Kamera ve ekran her zaman aracın iç kısmında sürücünün görüş yönünde elektrik alabilmesi gerekmekte. Alımda bulunmadan önce, muhakkak ilgili birimlerden fikir almak önemlidir.

Yeni eklenen ilanlar