Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Arka Bagaj Kapağı Nedir?

Araç bagajı kapağı anlaşıldığı üzere aracın arka kısmında bulunmaktadır eşyaların ve malzemelerin yüklenip boşaltılmasına yaramaktadır. Bagaj kapağı aracın çatı inşasına menteşeler ile bağlı olduğundan, yukarıya doğru açılmaktadır.

Nasıl Çalışır.

Bagaj kapak ağırlığının yükünü desteklemek için, gaz baskılı yaylar konumlandırılmıştır. Bu sayede kapak bulunduğu yerde kalır ve ayrıca manuel olarak desteklenmesi gerekmez. Kilit mekanizması ise kapağın alt tarafındaki bitim noktasında konumlandırılmıştır.

bagaj kapağı nasıl çalışır ?Yeni üretilen araçlarda, bagaj kapağının kilit mekanizması, merkezi kilit sistemine entegre edilmiştir. Araç kapılarının her seferinde açılıp kapanmaması için, bagajın kilit algısı ayrıca oluşturulmuştur. Üst segmentli araçlarda, bagaj kapağı uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilir durumunda, eski araçlarda ise, bu işlem araç anahtarı ile gerçekleşir. Bunların dışında araç içinde bulunan ve manuel çekilmesi gereken bir kol bulunmaktadır.

Bagaj kapağında arka cam da yer almaktadır. Özellikle yağmurlu havalarda, kombilerin arka camları yağmur sebebiyle, görüş kalitesini düşürmektedir. Bu sebeple, arka camda da bir silecek bulunmaktadır. Arka camın temizlenebilmesi için bir püskürtücü ağız da bulunmaktadır. Modern araçlarda, arka camın hemen arkasında üçüncü fren ışıkları da konumlandırılmıştır.
Bagaj kapağının hemen alt kısmında plaka yer almaktadır. Bazı araç modellerinde, arka farlar da bagaj kapağına monte edilmiştir. Araç içerisine nemin girmesini engellemek adına, bagaj kapağının çevresine kauçuk koruyucular, monte edilmiştir.

Yeni eklenen ilanlar