Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araba Anahtarları Nedir?

Diğer anahtarlarda da olduğu gibi, araç anahtarlarında değişik şekil ve varyasyonlar bulunmaktadır. Geçmişte üretilen, iki tarafı basit çentikli ve elektronik parça bulundurmayan anahtarlar alışılagelmişti, günümüzde ise, modern araba anahtarları tam bir teknik mucize yaratmaktadır. Anahtarların şekilleri de değişmiş bulunmakta. Geçmişte, anahtarların kilide giren kısımlarının kenarları şekillendirilirken günümüzde anahtarın kilide giren kısımlarının yüzeyleri şekillendiriliyor. Aynı şekilde alarm sistemi de anahtarlara sığmıştır.
Son yıllarda teknik anlamda da birçok gelişme yaşandı. Gelişmenin başlangıç noktası, anahtarın eşliğinde aracın merkezi kilit sistemini yöneten uzaktan kumanda idi. Söz konusu merkezi kilit sisteminin diğer araçlarda devreye girmemesi için, aracın bilgisayar beynine olduğu gibi kumandanın kendi beyinin hafızasına çeşitli kodlar kaydediliyor. Her bir kod kendi için özel olduğundan, şahsi bir konfigürasyon sağlanmalı ki, uzaktan kumandanın öğrenilmesi.

araba anahtarı nedir ?Uzaktan Kumanda

Günümüzde ise, anahtar ile uzaktan kumanda sistemi geliştirildi, bu sayede, anahtar ve uzaktan kumanda bir arada olup daha kompakt bir hal almış oldu. Genelde anahtarlar artık uzaktan kumanda haznesine katlanabilir durumda üretiliyor.

Anahtar ve uzaktan kumandanın dışında, modern anahtarlar aynı zamanda anahtarın çoğaltılması ve/veya farklı cisimlerle yapılan hırsızlıklara karşı önlem alınmış olup, bu gibi durumlarda da alarm sistemi üzerinden sinyal alması sağlanmıştır. Bu tür anahtarların farklı bir özelliği ise, aracınızı uzaktan kumanda ile istemiş olduğunuz ısıya getirmektir.
Yüksek segment sunan üreticiler, bir adım daha atlayarak, pasif araba anahtarları üretmeye başladılar. Hatta akılı telefonla aracı açıp kapatan sistemlerde bulunuyor.  Buradaki sistemin özelliği ise, sürekli anahtara bir sinyal gönderilmesidir. Söz konusu sinyal araç tarafından algılandığında ise, anahtarı hiç devreye sokmadan aracınız, kapı kolunu tuttunuz anda açılmaktadır. Araçla ilgili tüm fonksiyonları gerçekleştirmek için, anahtarı üzerinizde taşımanız yeterli olacaktır.

Yeni eklenen ilanlar