Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Alüminyum Jant Nedir?

Alüminyum jant, alüminyumdan üretilmesine rağmen Türkiye’de çelik jant adıyla anılıyor. Otomobil sektöründe, en iyi gelişim gösteren aksesuarlar arasında, alüminyum jant, yerini almıştır. Bir çok kişi için, alüminyum jantlar, sadece görsel bir güzellik ya da tasarım parçası diye düşünülüyor, fakat söz konusu aksesuar, araçlar için en yoğun alınan parçadır. Üreticiler, bu Trend’ in farkına vararak, sıfır otomobil alıcılarına bu anlamda geniş bir seçenek sunuyor. Jant fiyatları, farklı tiplere göre, ayrıca ödenmesi gerekmekte olup, birkaç bin TL değerinde olabiliyor.

alüminyum jant nedir ?Alüminyum jant

Alüminyum jant incelenecek bir objeden çok daha fazlasıdır. Üreticiler, jant ağırlığının en aza indirgenmesi ve sağlamlığının artması için büyük bir emek sarf ediyorlar. Ağır olmayan jantlar, çelik jantlara nazaran çok daha az yay malzemesi içerir. Bu durum sürüş’ ü olumlu etkilemektedir, sebebi ise, fiziksel anlamda, bir jant, 1 kg hafifletildiğinde, yaklaşık toplam ağırlığın 4 kg altında yarışa başlamaktadır. Aracın toplam ağırlığında ki tasarruf ise yaklaşık 20 kg dır. Yüksek değerli jantların ağırlığı karşılaştırılabilir çelik ve hatta, uygun maliyetli uzak doğu alüminyum jantlarına nazaran, yaklaşık, 10 kg daha düşüktür . Yoğun ağırlığın yanı sıra, genelde yükseklik ve yan vuruş sağlanmıştır. Bazı durumlarda bu özellik tehlikeli titremelere yol açabilir. Otomobil üreticileri bu riske giremediği gibi, dönüş akışı, ağırlık ve sağlamlık kombinasyonlarını iyi oluşturması gerekmektedir.

Söz konusu tasarımla memnun olmayanlar ise, ayrıca alınan jantlarda, özellikle parça ekspertiz, yada, araca uygun işletme izninin olmasına dikkat etmelidir. Bu durumda TÜV-TÜRK ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi, doğru düzgün denilebilir bir ürün ile yola çıkabilir.

Yeni eklenen ilanlar