Sahibinden İkinci El Ford İlanları

İkinci El Ford İlanları

Hayalinizi süsleyen ikinci el Ford marka arabaya ulaşmanız için tasit.com hizmetinizde. Bu bölüm size sahibinden veya galeriden ikinci el Ford marka arabalar bulmanız konusunda kolaylık sağlıyor.

tasit.com’ un geniş ilan havuzu sayesinde, bütçenize en uygun Ford marka arabaya çok kolay erişebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tasit.com’ a girip, sitemizde bulunan arama motorumuzun sahip olduğu yetenekleri kullanmak. Detaylı arama seçeneği sayesinde hayalinizi süsleyen ikinci el taşıtı seçmek artık çok kolay. Hayalin bir tık önünde tasit.com.

Ford, Henry FORD tarafından 1903 yılında kurulmuştur. 1928 yılında Vehbi KOÇ’ un Ankara’da kurduğu Otokoç firması, Ford Motor Company Türkiye distribütörlüğünü aldı. 1966 yılında Anadol marka otomobil basına ilan edildi.

Ford markasında yer alan bazı modeller;

Ford Taunus: Anadol marka otomobilden sonra Otokoç, sacdan imal edilecek olan bu araç için çalışmalarını hızlandırdı. Bu aracın üretimine, müşteri ihtiyacını kusursuz karşılama düşüncesi yön verdi. Fabrikada uzun süren hazırlık çalışmalarının ardından, 1985 yılında ilk Ford Taunus trafiğe çıktı.

Ford Escort: Araç için 1993 yılında seri üretime başlandı. İstanbul fabrikasında yapılan revizyonlar ile üretimi hareketlenen bu araç, yerli otomobil anlamında üstün başarılara imza atmıştır. Aracın başarılı serüvenine 1999 yılında son verilmiştir.

Ford Focus: Ford, bu aracı 1999 yılında üretmeye başladı. Üretim bazında en çok benzinli motorlar ile hatırladığımız bu araba, 2003 yılında 1.8 litre dizel motor seçeneği de piyasaya sunuldu. 2005 yılında yenilenen bu araba, 2008 yılı ve 2011 yılında yapılan makyaj operasyonunun ardından günümüzde satılmakta olan son haline kavuştu.

Ford GT40: 1966 ve 1969 yılları arasında üst üste 4 kez, Le Mans 24 saat yarışlarını kazanarak, tarihe adını altın harfler ile yazdırmış bir araçtır. Ford bu modeliyle elde ettiği başarılardan ötürü Ferrari markasına rakip olarak gösterildi. Motor olarak 4.7 litre ve 7 litrelik seçenekleri mevcuttur. 2006 yılında üretimden kaldırılmıştır.

Ford Mustang: 1964 yılında Michigan Dearborn’daki tesislerinde üretilen Ford Mustang, Muscle Car ve Pony Car akımını başlatan modeldir. 1965 model olarak pazarlanan Mustang’ler sahip oldukları motor güçleri ile ön plana çıktılar. Daha sonraki yıllarda Coupe ve Convertible versiyonları piyasaya sürüldü. Mustang’ler kısa sürede ün kazanarak, dönemin ünlü dizi ve filmlerinde yer almayı başardı. Markanın özellikle 60’lı yıllar içerisinde ürettiği modeller büyük beğeni kazanmıştır. Mustang üretildiği 60’lı yıllarda Pony Car sınıfının önemli bir temsilcisiyken, efsanevi otomobil ilerleyen yıllarda geliştirilerek Muscle Car sınıfına dahil olmuştur. 1974 yılında yaşanan petrol krizi Mustang satışlarını etkilemiş olsa da, 1979 yılında üretilen ve daha yakıt tasarruflu yeni modelle bu kriz aşılabilmiştir. 2011 yılında güncel görünümünü kazanan bu arabanın, 2013 yılı itibari ile revize edileceği gelen duyumlar arasında.

Aşağıdaki linkleri takip ederek, Ford aracınızı seçmek için ilk adımınızı atın.