İkinci El Araba İlanları

İkinci El Araba İlanları

2.el araba alırken nelere dikkat etmelisiniz?

2. el araba almadan önce, uzun vadedeki rahatınız için küçük bir çalışma yapmanız gerekli. Araç alımı öncesi harcayacağınız bu zaman, daha sonra karşılaşabileceğiniz pek çok masrafa karşı önceden önlem almanıza yardımcı olabilir.

İkinci el arabalar, sitemizde pek çok kanal aracılığıyla sunuluyor. Alım öncesi üye satıcıdan araçla ilgili çıkabilecek problemlerle ilgili bilgi edinmeye özen gösterin. Yapacağınız araç satış sözleşmesinde bu konudaki maddeleri dikkatle okumakta ve aklınıza takılanları netleştirmenizde fayda var. 2.el arabanın herhangi bir garanti kapsamında olup olmadığını, eğer öyle ise, bu garantinin hangi şartlarda geçerli olduğunu, bitiş tarihini, kaç yıl ve kaç km garantisi olduğunu öğrenin. Araçla ilgili size verilen bilgileri veya sözleri yazılı olarak istemenizde hiçbir sakınca yoktur aynı şekilde, size verilen belgeleri ileriye dönük saklamanız da akıllıcadır.

2.el araba almadan önce, aracın durumunu size objektif olarak bildirebilecek bağımsız bir kurumdan aracın incelemesini, araç ekspertizini yaptırmanız, aracın gerçek durumunu anlamanıza çok yardım edecektir. Araç garanti kapsamında bile olsa bu incelemeyi yaptırmanızda fayda var. Ekspertiz sonrası yazılı bir rapor talep edebilir, ve eğer araçta değişmesi gereken parçalar varsa maliyetleri hakkında ekspertiz yaptırdığınız kurumdan yardım alabilirsiniz.

Son olarak, 2.el araba alırken, aracın geçmiş bakım bilgilerini almayı unutmayın. Bu bilgiler satıcıda yoksa, aracın bakımının yapıldığı servislerden bu dökümleri edinebilirsiniz.