Satılık "Otomobil" İlanları

1.000+ Otomobil Bulundu

Karşılaştırma listenize en az 2
en fazla 4 araç ekleyebilirsiniz.

1
2
3
4

Satılık Otomobil Fiyatları

İkinci el otomobiller, Tasit.com’da sahibinden, galeriden veya bayiden satışa sunulmaktadır. Bu sayfalarda yer alan tüm ikinci el otomobil ilanlarını birçok kritere göre filtreleyebilir, ikinci el otomobilleri kasa tipine, iç ve dış donanımlarına, renklerine, güvenlik donanımlarına göre listeleyebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki satılık ikinci el otomobil ilanlarını inceleyerek 2 el araba piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İkinci el bir otomobilinizi satışa çıkarırken bu tür bir fiyat araştırması yapmanız önemlidir.  Tasit.com’da her marka ve modelden ikinci el oto fiyatlarını listeleyebilir, dilerseniz arabanızı satmak için ücretsiz ilan verebilirsiniz.

Her türlü ikinci el araç fiyatlarını bulabileceğiniz Tasit.com’da Türkiye’nin her yerinden ikinci el araba fiyatlarını listeleyebilir ve 2.el araba ilanlarını karşılaştırabilirsiniz. Sahibinden satılık oto ilanları, galeriden veya bayiden satılık otomobil ilanları da bu sayfalarda yer almaktadır. Sıfır km veya ikinci el satılık Fiat, Peugeot Renault, ve Volkswagen araba fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Benzinli, dizel, dizel otomatik, otomatik vitesli ve manuel ikinci el araba ilanlarını bu sayfada görüntüleyebilirsiniz. İkinci el Ford, BMW, Opel, Renault, Fiat, Toyota, Peugeot ve Nissan başta olmak üzere her marka satılık arabaları şehirlere, model yılına, fiyatlarına, kilometrelerine, vites tiplerine, benzinli, LPG, dizel, elektrikli veya hibrit oluşlarına göre filtreleyebilirsiniz. Bu sayfalarda ikinci el Ford ve Mercedes otomobiller hem model yıllarına hem de kilometrelerine göre listelenebilir. 2.el arabalarda sedan, hatchback, coupe veya SUV kasa tipindeki araba fiyat listeleri de bu sayfalarda ek donanımlarına göre de görüntülenebilmektedir.

Dünden bugüne satılık otomobiller

Otomobil, kendi kendine hareket eden anlamına gelen, kökeni Latince ve Yunanca’ya dayanan Fransızca “automobile” kelimesinden dilimize geçmiş bir sözcüktür. Otomotiv endüstrisinin bir ürünü olan ve ulaşımda kullanılan motorlu taşıtlardan olan otomobiller, daha çok insan taşımak için, farklı koltuk sayılarında üretilen araçlardır. Otomobilin hikayesi uzun olsa da, aslında otomobil 20.yüzyılın başlarına kadar çok az sayıda insanın ulaşabildiği bir ulaşım aracıydı.

Otomobiller sürüş için, park etmek için, yolcu konforu ve güvenliği için kullanılan birçok donanıma sahiptir. Henry Ford’un 1908 yılında ilk seri üretim otomobil modeli olan “Ford Model T” yi yaratmasının üzerinden 100 yılı aşkın bir zaman geçmişken, otomobillerdeki kontroller de giderek daha komplike hatta “akıllı” hale geldiler.

Otomobil donanımları

Geri görüş kameraları, navigasyon sistemleri, araç klimaları, ısıtmalı direksiyonlar, masaj yapan koltuklar, sürüş destek sistemleri ile günümüzün otomobilleri çok kısa sürede çok hızlı bir gelişim gösterdiler.

Yakıt türüne göre ikinci el otomobiller

Yakıt teknolojileri de otomobillerin bu evriminden paylarına düşeni aldılar. Otomobillerin büyük kısmı halen içten yanmalı motorlarla yakıt olarak benzin kullanıyor olsa da, hem küresel ısınma hem iklim değişiklikleri hem de benzin fiyatlarındaki artışlar nedeniyle otomobillerde de alternatif yakıt türlerini kullanan motor sistemleri yaygınlaşmaya başladı. LPG’li otomobiller, CNG’li otomobiller, hibrit otomobiller, hidrojen yakıtlı otomobiller ve hatta elektrikli otomobiller günümüzde seri üretim olarak satışa sunuluyor. Güneş enerjisi ile çalışan otomobiller, Toryum ile hatta su ile çalışan otomobiller içinse yapılan ciddi çalışmalar bulunuyor.

Otomobil kasa tipleri

Tek kişilik otomobiller de bulunsa da, çoğu otomobil birden çok kişiyi taşımak için tasarlanmış ve genellikle 4 veya 5 kişiliktir. SUV otomobillerde 6,7 hatta daha fazla koltuk sayısı bulunabilir. Spor otomobiller genellikle tek kapılı “coupe” ve iki kişilik olarak tasarlanır. Farklı yolcu sayıları, bagaj ihtiyaçları ve yaşam tarzları sedan, hatchback, station wagon, panelvan, coupe, SUV gibi birçok farklı otomobil kasa tipinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Otomobil Segmentleri ve Araç Sınıfları

Otomobiller, kasa tiplerine göre ayrıldıkları gibi, segmentlerine ve kullanım alanlarına göre de farklı şekilde sınıflandırılırlar. Bu sınıflandırmalar da dünyanın farklı ülkelerinde farklı şekillerde yapılmakta. Euro NCAP, 2009 yılına kadar süpermini otomobiller, küçük aile otomobilleri, büyük aile otomobilleri, makam otomobilleri ve roadster spor otomobiller olarak bir ayrım yapmışsa da daha sonra Avrupa pazarında harflerle belirlenen otomobil segmentleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

A Segmenti otomobiller

Küçük şehir otomobilleri olarak bilinen, ekonomik ve kolay park edebilmeleri için fazla yer kaplamayan, fiyat olarak da daha ekonomik fiyatlara sahip araçlardır. Buna göre Renault Twingo, Peugeot 108, Smart ForTwo , Toyota Aygo gibi küçük şehir otomobili olarak bilinen otomobiller A segmentinde yer alır.

B Segmenti otomobiller

Ford Fiesta, Opel Corsa, Volkswagen Polo, Hyundai Getz, Lada Vega, Fiat Punto gibi küçük otomobiller ise B segmenti olarak sınıflandırılmıştır. B segmentindeki araçlar yine küçük otomobiller olmakla birlikte A sınıfındaki araçlardan kısmen daha büyüktür ve kasa tipleri de değişkenlik gösterebilir.

C Segmenti otomobiller

Daha önceleri küçük aile otomobilleri olarak adlandırılan, “alt orta sınıf” olarak da bilinen ve yaygın olarak kullanılan Volkswagen Jetta, Renault Megane, Honda Civic, Toyota Corolla, Peugeot 308 gibi otomobiller C segmenti otomobiller sınıfında yer alır.

D Segmenti otomobiller

Daha geniş ve konforlu araçlar olan Mercedes C Serisi , Volkswagen Passat, Skoda Superb, Toyota Avensis gibi büyük aile otomobilleri olarak görülebilecek otomobil modelleri D segmenti otomobiller sınıfında yer alır.

E Segmenti otomobiller

Makam otomobilleri veya üst düzey yönetici otomobilleri olarak bilinen üst sınıf ve yüksek vergi diliminde yer alan araçlardır. BMW 5 Serisi, Mercedes E Serisi ve Jaguar XF gibi otomobil modelleri bu sınıfta yer alır.

F Segmenti otomobiller

F segmenti lüks sınıf otomobillerin bulunduğu segmenttir. BMW 7 Serisi, Mercedes S Serisi bu sınıfta yer alan otomobil modellerinden bazılarıdır.

S Segmenti otomobiller

Bu sınıf lüks spor otomobillerin sınıfıdır. Lamborghini Veneno, Bugatti Veyron, Bentley Continental, Lykan Hypersport, Porsche 911 gibi lüks spor otomobiller bu sınıfta yer alır.

M Segmenti- Çok Amaçlı Otomobiller

M Segmenti Multi Purpose Vehicle –MPV olarak bilinen çok amaçlı taşıtların sınıfıdır. Hem küçük MPV hem de büyük MPV modelleri bu sınıfta yer alır.  Ford C-Max, Toyota Verso, Renault Scenic hatta bazı minivanlar ile Volkswagen Transporter ve Mercedes Viano gibi araçlar da bu kategoridedir.

J Segmenti otomobiller- SUV araçlar

Off-road otomobillerin de dahil olduğu bu sınıfta küçük ve büyük SUV araçlar ve 4×4 araçlar bulunur. Honda CR-V, Toyota Land Cruiser, BMW X1, Audi Q5, Renault Captur gibi SUV araçlar bu sınıfta yer alır.

Sıfır Otomobil Kampanyaları ve Sıfır Araba Fiyatları

Araba markaları hemen hemen her dönem en yeni modellerini sıfır otomobil kampanyaları ile daha da cazip hale getiriyorlar. Düşük faizli taşıt kredileri, hatta kimi zaman sıfır faizli otomobil kredileri ile 48 aya varan vadelerle sıfır otomobil sahibi olmak mümkün oluyor.

Tasit.com’da yaptığımız bir araştırmaya göre sürücüler bir otomobildeki en önemli teknolojinin navigasyon olduğunu düşünüyorlar.  Sıfır otomobil kampanyalarında araba markaları takas indirimi, taksit erteleme, nakit indirimleri gibi ödeme kolaylıklarının yanı sıra ek donanımlar, avantajlı servis kampanyaları ve yakıt hediyeleri ve farklı hediyeler de verebiliyorlar.

En güncel sıfır otomobil kampanyalarından ve bu kampanyalardaki araba fiyatlarından anında haberdar olmak isterseniz Tasit.com araba kampanyaları sayfamızı takip edebilirsiniz. Tasit.com haftalık bültenine ücretsiz abone olarak sıfır otomobil kampanyalarının yayınlanır yayınlanmaz adresinize gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar

Bu araç Tur Assist Garanti kapsamındadır.

“Tur Assist Garanti”, üretici garantisi bitmiş araçlar için, otomobil garanti ürünüdür.

Bu aracı alırken siz de Garantinizi talep edin.